0 Porównaj
  • Wysyłka na cały świat Wysyłka na cały świat
  • Wysyłka tego samego dnia Wysyłka tego samego dnia
  • +150 000 produktów +150 000 produktów
  • Serwis awaryjny Serwis awaryjny

UNIS Group pomimo niedoborów i wzrostu cen na rynku utrzymuje dotychczasową politykę cenową.

Więcej informacji

CNC

1440 wyniki

Co to jest sterowanie CNC?

CNC (ang. Computer Numerical Control, komputerowe sterowanie numeryczne) to system sterowania obrabiarek i frezarek za pomocą komputera. Sterowanie CNC zazwyczaj wykorzystywane jest w technologii obróbkowej, do dokładnego usunięcia elementów z tworzyw sztucznych, drewnianych czy metalowych. CNC zapewnia rozwój nowych technologii obróbki, takich jak cięcie laserowe czy obróbka elektroerozyjna.

Do czego służą sterowniki CNC?

Sterowniki CNC wykorzystywane są między innymi do obróbki materiałów. Na przykład do cięcia laserowego, spawania, gięcia i wykrawania. Sterownik CNC wykorzystuje się w szczególności wtedy, gdy obróbki wymaga wiele produktów o złożonej budowie.

Zalety systemu CNC

Wykorzystanie systemu CNC ma wiele zalet:

  • CNC zapewnia wysoką dokładność i skrócenie czasu przestoju;
  • utrzymuje wysoką jakość obróbki na stałym poziomie;
  • oferuje elastyczny i wielofunkcyjny system sterowania narzędziami do obróbki.

Naprawa elementów systemu CNC

UNIS Group posiada duże doświadczenie w zakresie napraw części systemu CNC. Naprawa w obrębie systemu CNC obejmuje na przykładsterowniki, karty interfejsu, zasilanie, panele sterowania czy sygnały zwrotne. UNIS Group prowadzi naprawy na poziomie komponentów, oznacza to, że możemy naprawić elementy wszelkich marek, rodzajów i serii, np. Siemens, Fanuc i Heidenhain. Po naprawie, dokładnie sprawdzamy dany element (wejścia komunikacyjne, obwody bezpieczeństwa, zapis parametrów itp.). Na naprawiane przez nas elementy udzielamy 2-letniej gwarancji.